Dnia 21.11.2016 w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy odbyło się niezwykle ważne dla nas wydarzenie- Gala Inauguracyjna Fundacji Horyzont. Miała ona na celu oficjalne rozpoczęcie pierwszego pełnego roku szkolnego pracy wolontariuszy z dziećmi, pasowanie podopiecznych oraz ukazanie celów i sukcesów Fundacji szerszemu gronu odbiorców. Nie obyło się bez przemówień. Prezes Fundacji Arletta Manowska mówiła o tym, że za nami pierwszy krok do osiągnięcia postawionych celów, co nie oznacza, że będzie nam łatwiej. Praca z drugim człowiekiem nigdy nie należy do łatwych, ale daje przy tym ogromną satysfakcję. Fundator Horyzontu Sławomir Jurek opowiadał o swojej idei, która przyświecała mu przy zakładaniu Fundacji oraz o tym, że wszystko jest w rękach nas, wolontariuszy. Podejmujemy bardzo trudne wyzwania, ale radość jaka temu towarzyszy rekompensuje wszelkie trudy. Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Pani Marzena Matowska wyrażała podziw dla naszej już wykonanej pracy i bardzo entuzjastycznie opowiadała o pierwszym kontakcie z Fundacją Horyzont i podjętej współpracy. Dzięki MCK nasze dzieciaki mają nie tylko kontakt z kulturą, ale też uczestniczą w przeróżnych rozwijających warsztatach, jak np. warsztaty komunikacji, warsztaty teatralne itd. Zadanie publiczne, jakim była Gala Inauguracyjna było współfinansowane przez Miasto Bydgoszcz oraz wspierane przez Miejskie Centrum Kultury i Akademię Wynalazców.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i mamy nadzieję, że Gala Inauguracyjna będzie coroczną tradycją rozpoczynającą kolejny rok szkolny.