1. Akademia wynalazców

Nowe technologie, w tym w szczególności robotyka, elektronika oraz programowanie – to właśnie dzięki współpracy z Akademią Wynalazców możemy wprowadzać naszych Podopiecznych w wyjątkowy świat nauk ścisłych. Od teraz nie są one już nudnym i trudnym obowiązkiem, ale światem pełnym niezapomnianych wrażeń, pozwalającym każdemu Dziecku poczuć się jak prawdziwy odkrywca!

Akademia Wynalazców umożliwia Fundacji Horyzont również korzystanie ze swojej Sali Zabaw mieszczącej się przy ul. Gdańskiej 42, dzięki czemu możemy spotykać się na szkoleniach, spotkaniach Zespołów czy integracji w bardzo miłej atmosferze!

2. MCK Bydgoszcz

Interdyscyplinarna działalność artystyczna Miejskiego Centrum Kultury pozwala zapoznawać się z twórczością osób zajmujących się różnymi dziedzinami sztuki – plastyką, fotografią, muzyką, literaturą, teatrem, filmem… Ta największa i najważniejsza w całej Bydgoszczy placówka kulturalna kładzie nacisk na popularyzację kultury w każdym jej wymiarze.

Fundacja Horyzont ma ogromny zaszczyt współpracować z bydgoskim MCK, będąc tym samym w stanie zaoferować pomoc Dzieciom, które ze względu na różnego typu czynniki społeczne i środowiskowe mają znacznie utrudniony dostęp do kultury lub nie mają go wcale. Teraz nasi Podopieczni mają szansę poznawać wyjątkowy świat sztuki i czerpać z niej to, co najlepsze!

3. Live Food

Partner Fundacji Horyzont